Pascal nie gotuje ale... szaleje. Offroad nad Liwcem
Struga, survival
Poranek nad Bugiem
Łabędzie
Nad Bugiem - piękne Mazowsze
Ugoszcz, bobrza tama
Wywłoka - spływ Bugiem
Ugoszcz, mostek
Jedynką po Liwcu i Bugu
Zakole Bugu Kamieńczyk
Pascal ugotował
Muzeum w Kamieńczyku

 

W tej części możesz dowiedzieć się o charakterystyce wybranych rzek

oraz o ciekawych miejscach w ich pobliżu. 

Liwiec, czasami nazywany Liwem

Jest to rzeka płynąca przez woj. mazowieckie. Stanowi granicę pomiędzy Podlasiem a Mazowszem. Długość ok. 142 km. Wypływa z dwóch źródeł; południowego głównego znajdującego się w okolicach Sobicz oraz północnego we wsi Zawady. Główne źródło jest na wysokości 161 m n.p.m., natomiast ujście jest na poziomie 84 m n.p.m., spadek rzeki wynosi 0,54‰.Jest to typowa rzeka nizinna. Generalnie cicha i spokojna. Znajdziesz miejsca na biwakowanie zarówno u gospodarzy jak i na dziko. Liwiec jest lewym dopływem Bugu. Jego ujście znajduje się w Kamieńczyku.

Ugoszcz

Rzeka długości ok.39 km, ujście do Bugu, na wysokosci 88,6 m npm. Początek rzeki na wysokości 126 m npm, na północny-wschód od miejscowości Rostki.

Bug to wspaniała dzika rzeka

Początek jej znajduje się na Ukrainie w Werchobożu koło Złoczowa na poziome 310 m n.p.m. a koniczy swój bieg na Jeziorze Zegrzyńskim na wysokości 75m n.p.m. Na odcinku 363 km jest naszą granicę wschodnią z Ukrainą i Białorusią. Do Polski wpływa w miejscowości Gołębie. Całkowita długość Bugu to 772 km w tym w Polsce 587 km.

Po drodze mija wiele ciekawych miejscowości, trudno je opisać ale chociaż zaznaczę ich obecność przy rzece.